Historia naszej hodowli


Posiadanie owczarka niemieckiego od zawsze było moim marzeniem. W jego realizacji pomógł mi mój teść – Zygmunt Dzwonkowski, który był jednym z pierwszych kynologów w Chojnicach i doświadczonym hodowcą tej rasy.  W 1989 r. dostałem od niego szczeniaka (suczkę) i od tej chwili zacząłem rozwijać swoją pasję. UGRA z Chojniczanki była moim „oczkiem w głowie”. Rozpocząłem intensywne szkolenia i przygotowania do wystaw i egzaminów na Psa Towarzyszącego i Psa Obronnego I st. W wieku 6 miesięcy UGRA zdała swój pierwszy egzamin na PT z wynikiem 200/200 pkt. Dwa tygodnie później powtórzyła swój wynik. Wielokrotnie braliśmy udział w Mistrzostwach Psów Towarzyszących.

 

Po zdobyciu wymaganych osiągnięć wystawowych, doskonała suczka, wielokrotna medalistka na wystawach krajowych i międzynarodowych stała się suka hodowlaną, a ja  dumnym właścicielem hodowli Owczarków Niemieckich „GALANTHUS”. W 2002r. zmienił się przydomek hodowli na „z Chojniczanki”, który odziedziczyłem po swoim teściu. Swoją hodowlę z nowym przydomkiem zgłosiłem do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI), której członkiem jest Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP). Wiele lat doświadczeń, udział w wystawach, kontakty z najlepszymi doświadczonymi hodowcami w kraju oraz ciągłe pogłębianie wiedzy na temat wzorca rasy, zaprocentowało doskonałymi ocenami, przodującymi lokatami i wieloma sukcesami moich kolejnych psów.


Od początku swojej przygody z kynologią aktywnie udzielam się także w chojnickim Oddziale Związku Kynologicznego w Polsce.  W latach 1994-1999 byłem członkiem Zarządu Oddziału Chojnickiego. Przewodniczyłem oddziałowej komisji szkolenia psów a dziś pełnię funkcję v-ce prezesa ds. hodowlanych. Co roku w pełni angażuję się w organizację chojnickiej Wystawy Psów Rasowych, której niejednokrotnie byłem komisarzem.
Kynologia i hodowla Owczarków niemieckich to pasja, którą udało mi się zarazić dzieci, dzięki temu dziś rodzinnie spędzamy czas na wielu wystawach i wspólnie przeżywamy każdy kolejny sukces naszych psów.